11. likovna kolonija v Oplotnici

Dva učenca naše šole sta se v ponedeljek 21. 10. 2019 udeležila 11. likovne kolonije v Oplotnici. Tema tokratnega ustvarjalnega dne je bila: MODA IN CILJI TRAJNOSTNEGA RAZVOJA.

Prisotni so se najprej dotaknili sprememb v naravi in okrog nas in s svojimi zamislimi navrgli nekaj idej, kako spremeniti svoj odnos do načina življenja v današnjem času.

S poslikavo na majicah so skušali opozoriti kako bi pripomogli k bolj varčnemu in zdravemu načinu oblačenja, prehranjevanja in ohranjanja naravnega bogastva.

Med ustvarjanjem je ostalo kar nekaj časa za spoznavanje in druženje vrstnikov ter mentorjev.

Ob zaključku smo ugotovili, da otroška domišljija nima mej in da vedno znova preseneti s svojo izvirnostjo.

Brigita Marčič