Državno tekmovanje Računanje je igra

V soboto, 15. 4. 2023, so bili učenci Burhan, Bledian, Emanuel in Nejc ter učiteljici Barbara in Tina na državnem matematičnem tekmovanju za učence prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom.

Po prijetni otvoritvi, ki jo je že tradicionalno vodila zabavna Škratinja, so se učenci razdelili po razredih in se za eno šolsko uro posvetili reševanju matematičnih nalog. Po tekmovanju so si v Gledališču Toneta Čufarja ogledali predstavo Čudoviti gospod lisjak, ki je učence zelo, zelo navdušila. Sledila je razglasitev rezultatov. Naši učenci niso zasedli prvih treh mest, a so se pogumno soočili z matematičnimi nalogami. Na koncu je sledilo še zasluženo okusno kosilo ter pot domov. Na poti domov so jih premamili še okusni krofi na Trojanah.

Preživeli so krasen dan ter obljubili, da se bodo udeležili matematičnega tekmovanja tudi v naslednjem šolskem letu.

Helena Rižnar