Področne igre v atletiki za OŠPP v Slovenski Bistrici

V torek, 21. 5. 2019, so v Slovenski Bistrici potekale področne igre v atletiki za OŠPP za mariborsko področje. Sodelovalo je 8 šol:

• Tretja OŠ Slovenj Gradec,
  • OŠ Gustava Šiliha Maribor,
  • OŠ Stanka Vraža Ormož,
  • OŠ dr. Ljudevita Pivka Ptuj,
  • OŠ Lenart,
  • OŠ Juričevega Drejčka Ravne,
  • OŠ Muta in
  • OŠ Minke Namestnik Sonje Slovenska Bistrica.

Otvoritev iger sta obiskala tudi podžupan občine Slovenska Bistrica g. Stanislav Mlakar in pevec Miran Rudan. Prvi je sprejel in nagovoril tekmovalce, drugi pa jih sprostil s pesmijo pred tekmovanjem. Obema se zahvaljujemo za obisk.

Tekmovalo je 63 učencev v disciplinah 60 m, 300 m in 1000m, skok v daljino in skok v višino, metu vortexa in štafetnemu teku.

Našo šolo je zastopalo 11 učencev, usvojili smo 9 medalj. Na stopničkah najboljših 3 v disciplinah so stali Žiga J., Žiga V., Stella, Špela, Barbara in Jernej. In sicer:

• Žiga J.: daljina 2.mesto, višina 1.mesto, 60m 3.mesto, štafeta 2.mesto
  • Žiga V.: vortex 3.mesto
  • Jernej: štafeta 2.mesto
  • Špela: daljina 3.mesto, 2. mesto štafeta
  • Barbara: vortex 3.mesto, 2.mesto štafeta
  • Stella: 300 m 3.mesto, 1000m 3.mesto

Na državne igre v atletiki, ki bodo potekale 7. 6. 2019 v Slovenj Gradcu, so se uvrstili Žiga J.- skok v višino, Žiga V. – met vortexa, Špela – skok v daljino, Barbara – met vortexa, Stella – tek 300 m, Jernej – tek 60 m in Alton – skok v daljino.

Želimo jim veliko uspeha!

Učiteljici športa Tina Korošec in Barbara Hojs

(Skupno 1.051 obiskov, današnjih obiskov 1)