Pohod na Osankarico

Naš tretji športni dan v tem šolskem letu je minil v znamenju spomina na padec Pohorskega bataljona, saj smo se na mrzlo ponedeljkovo jutro, 13. 1. 2020, odpravili proti Osankarici. Prvi cilj, ki smo si ga zadali na naši pohodniški odpravi, je bil spomenik pri Treh žebljih. Pot nas je vodila skozi gozd in čeprav smo morali biti pozorni na drevesne korenine ali ledene zaplate pod nogami, nam je dobro delo biti stran od mestnega vrveža, hrupnega prometa in ostalih šumov modernega življenja. Ob prihodu do nekdanjega bojišča smo pri spomeniku prižgali svečko in si ogledali granitne oznake, kjer so nekoč bile zemljanke partizanov. V domišljiji smo zaplavali nazaj v zgodovino in si poskusili predstavljati, kako so tukaj svoje dneve preživljali borci Pohorskega bataljona.
Pri domu na Osankarici smo si nato s toplim čajem in prigrizki ponovno napolnili baterije v nogah in krenili peš proti Trem kraljem. Vsak v svojem tempu smo premagali še dobro uro hoje. Ker je bila pot nezahtevna, smo imeli dovolj energije za kakšen klepet s sošolci in opazovanje narave. Toplo sonce je poskrbelo, da smo odvrgli še rokavice in včasih kar z golimi rokami potipali sneg ob poti. Domov smo se vrnili nekoliko utrujeni, vendar zadovoljni, saj smo si ponovno dokazali, da z dobro voljo zmoremo veliko.

Eva Svenšek, učiteljica