Praznovali smo z Miško Frido

V soboto, 14. 9. 2019, je miška Frida v parku  praznovala 8. rojstni dan. Tokrat si je zaželela praznovanja v vesolju. Tematsko obarvani dogodki so otroke na različne načine popeljali po vesolju. Z iskanjem zvezdic so v orientacijskem teku iskali pravo pot, otroci so na krožnike ujeli delček vesolja, oblikovale so se vesoljske pričeske in nastajali so tudi čisto pravi vesoljci. Predstavnici naše šole, Katja in Andreja, sta se pridružili praznovanju z delavnico, na kateri so otroci izdelovali rakete. Iz preprostega materiala (slamice, mosuma) so si izdelali raketo, ki je poletela na zračni pogon. Otroci pa so dobili tudi domačo naloga: če bodo odkrili kakšno novo zvezdo ali planet morajo to nemudoma sporočiti.

Dan je ob prijetnem druženju, lepem vremenu in veliko ustvarjalnega duha minil mnogo prehitro.

učiteljica Andreja Pogorevc