Spet v šoli, spet v domu

Nenapovedana zdravstvena situacija je povzročila, da smo bili kar dva dolga meseca odsotni iz šole in doma. Kljub šolanju na daljavo, so naši učenci v tem času pogrešali tudi druženje s sošolci, socialne stike, ustvarjanje in še marsikaj. Ker sta zadnja dva meseca koledarskega leta v našem domu zelo ustvarjalna in kreativna v smislu božično-novoletnih praznikov, je bilo kar nekaj dejavnosti, ki jih nismo mogli izvesti. Le kdo ne pogreša praznovanja rojstnih dni, peko božičnih piškotov, izdelovanje novoletne dekoracije,  prihod Božička, božične večerje in drugega. Prav zato smo bili vsi po dolgem času zadovoljni, da se vračamo v naš dom. Veseli obrazi ob snidenju, nasmehi na obrazih in radovedne oči so bili znaki, da so otroci in mladostniki čakali povratek. Vtisov in hotenj domačih dogajanj je bilo skoraj preveč za prvi teden, saj so se dnevi hitro prevesili v pozne popoldneve in večere. A to je samo začetek našega skupnega potovanja skozi (nove) domske dogodivščine.

Renato De Corti