Obisk

V okviru tedna otroka (od 7. do 11. 10. 2019) sta vse šole v občini Slovenska Bistrica, Makole, Poljčane in Oplotnica obiskala g. Miran Krušič, predsednik občinskega odbora Zveze veteranov vojne za Slovenijo in g. Alojz Gostenčnik, predsednik Policijskega veteranskega društva Sever Maribor.

Prvošolci so ob njuni pomoči in vodenju poglabljali poznavanje državnih simbolov naše domovine Republike Slovenije. Gospoda sta veseljem odgovarjala na vprašanja o državi, domovini, veteranih … in z učenci zapela državno himno. Ob koncu obiska sta otrokom podarila majice z državnim in občinskim grbom ter emblemom veteranov, ki so jih sofinancirale občine.

Vse šole se g. Krušiču in g. Gostenčniku zahvaljujemo za izkazano gesto, njun čas in pripravljenost za pomoč pri spodbujanju domovinske vzgoje.