Učenci PPVI so se udeležili Podob bistriških domačij

V okviru dneva dejavnosti smo se učenci PPVI udeležili Podob bistriških domačij. Z učiteljico smo se pogovarjali, kakšno je bilo življenje nekoč. Pogledali smo si tudi slike. Nato smo se udeležili delavnic v gradu. Šivali smo potok, si ogledali kako se stiska olje, poskušali smo domači med z orehovim oljem in domači čaj in videli tudi kako so izgledala prva kolesa. Delavnici je bilo veliko, ravno tako tudi obiskovalcev.

PART_1473701087112_20160909_113244

V Domu nas je čakalo presenečenje. V okviru aktiva kmečkih žena, so nam gospe predstavile skeč

» Delo na kmetiji?«. Pokazale so nam, kako so razdeljene vloge pri opravilih doma danes in kako so delali nekoč. Za pokušino smo dobili še topli domači in sadni kruh.

Udeležili smo se tudi otvoritve, kjer so nastopali otroci iz vrtca in osnovnih šol. Veliko je bilo tudi pomembnih gostov.

Vsi se strinjamo, da nič ne diši tako, kot domači kruh in domači med.

Učenci PPVI 2 in učiteljice