Obvestilo za starše

Spoštovani starši, v skladu z okrožnico MIZŠ z dne 5.11. 2020, vas obveščamo, da se bo od 9. 11. 2020 dalje vzgojno-izobraževalno delo v šolah za vse učence izvajalo na daljavo. Zaprti ostajajo tudi domovi za učence s posebnimi potrebami.

Hkrati vas obveščamo, da lahko pri vaših delodajalcih odsotnost z dela opravičite z višjo silo zaradi obveznosti varstva. Varstvo otrok, ki se izobražujejo v prilagojenih in posebnih programih v osnovnih šolah s prilagojenim programom, se namreč lahko šteje tudi kot višja sila.

V tem primeru morate obvestiti delodajalca najpozneje v treh delovnih dneh od nastanka tega razloga. Delodajalec mora v postopku uveljavljanja povračila nadomestila plače, ko delavec ne more opravljati dela zaradi višje sile zaradi obveznosti varstva, vlogi priložiti tudi izjavo delavca o obstoju okoliščin, ki vplivajo na nastanek višje sile (tretji odstavek 61. člena Zakona o začasnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic COVID-19 (Uradni list RS, št. 152/20).