Pohod na Marjeto

V četrtek, 28.9.2023, smo se nekateri učenci posebnega programa in vsi učenci domske vzgoje odpravili na prvi pohod v okviru interesne dejavnosti pohodništvo. Po krajši predstavitvi poti smo se izpred doma šole odpravili proti cerkvi sv. Marjete v Ritoznoju. Pot nas je vodila po Partizanski ulici proti cerkvici Sv. Jerneja, mimo pokopališča, čez naselje Devina in zaselek Šentovec, kjer smo že od daleč opazili cerkev na vrhu vinogradov. Med vzpenjanjem v hrib so nas veselo pozdravili tudi trgači, ki so pridno obirali sladke grozdne jagode. Veseli bi bili naše pomoči a kaj ko nas je čas preganjal. Ko smo prispeli do cerkve sv. Marjete, smo si odpočili, pomalicali in se poveselili s petjem ljudskih pesmi. Polni novih moči smo se po isti poti odpravili nazaj proti šoli.   Imeli smo zares čudovito popoldne.

Učiteljici Silva Potočnik in Anja Primožič