Teden otroka v domu šole

Letošnja rdeča nit tedna otroka je bila Povabimo sonce v šolo. V tem tednu smo z učenci v domu pripravili kar nekaj dejavnosti in v naš dom povabili sončne trenutke ustvarjanja in zabave. Kako so včasih živeli, hodili v šole, delali na kmetijah in ostalo, se lahko spomnimo le iz pripovedovanja starih staršev. Tako smo letos širili svojo kulturno zavest in se spomnili kako je bilo v preteklosti. Marsikaj je že pozabljenega in prav je, da se spomnimo na tisto, kar je skoraj izbrisano. Obudili smo stare običaje, ličkali koruzo in prebirali fižol, likovno ustvarjali z naravnimi materiali, plesali ter za konec tedna priredili zabavne karaoke. Učenci so zelo radi sodelovali pri vseh dejavnostih. Ob koncu tedna so se preizkusili v karaokah in v poldrugi uri trajajočem programu zelo uživali  Bilo je veselo in zabavno, z željo po ponovitvi.

Renato De Corti