12. MINKINA LIKOVNA KOLONIJA

Vsako leto v začetku meseca junija povabimo učence okoliških osnovnih šol, da se nam pridružijo na Minkini likovni koloniji. Letos je bila že dvanajsta po vrsti, udeležili pa so se je učenci 2. OŠ in OŠ Pohorskega odreda iz Slovenske Bistrice, učenci OŠ Gustava Šiliha iz Laporja in OŠ Anice Černejeve iz Makol, učenci naše šole, ter vrtec Otona Župančiča iz Slovenske Bistrice.

Tako kot običajno, smo se zbrali in ustvarjali v našem slikovitem domskem parku. Tokratna tema slikarske delavnice je bila »SREČA«. Ugotovili smo, da je sreča najrazličnejših barv in oblik, velikosti in vonjav. Da so mladi ustvarjalni, polni idej in domišljije, smo se lahko prepričali, ko so izpod njihovih rok nastajale nove slike, ki bodo popestrile stopnišče naše šole.

Učenci so navezali stike in se družili, mentorji pa smo lahko ponovno izmenjali delovne izkušnje.

Brigita Marčič