POHOD DO JAKČEVEGA MLINA

V sredo, 18.10.2023, smo se s šestimi učenci posebnega programa odpravili na drugi pohod v okviru interesne dejavnosti pohodništvo. Udeležili so se ga Alina, Tai H., Lara, Ema, Miha M. in Matic. Izpred doma šole smo se s šolskim kombijem odpravili do Repa na Pohorju. Vreme je bilo v primerjavi z vremenom v dolini veliko bolj hladno in vetrovno, a nas to ni presenetilo, saj smo bili temu primerno obuti in oblečeni. Oprtali smo si nahrbtnike, pripravili pohodne palice in ubrali pot pod noge. Pot nas je vodila po travnikih in gozdnih poteh do Jakčevega mlina, z drugo besedo tudi Rihterjevega mlina, ki se nahaja ob potoku Ložnica v naselju Rep na Pohorju. Je eden lepše ohranjenih mlinov v osrčju Pohorskih gozdov, kjer ga obdaja mir, tišina in neokrnjena narava. Z dobro voljo in lepimi občutki smo se po isti poti vrnili do šolskega kombija in se odpeljali nazaj v dolino.

Učiteljici Anja Primožič in Silva Potočnik