Adventni koledar v PPVI

Dočakali smo še zadnji mesec v tem letu, mesec december. Otroci se ga še posebej veselijo, saj je to čas poln pričakovanj, veselja in presenečenj. In ker je ta mesec tako drugačen, mora biti tudi vsak dan v njem nekaj posebnega.

Čeprav je vsaka skupina še vedno v svojem mehurčku, imamo nekaj skupnega. Otroški adventni koledar, ki smo ga obesili na hodniku. Letos je sestavljen iz zaprtih oštevilčenih vrečk, obešenih na vrvici.

Otroci imajo take skrivnostne stvari zelo radi. Prav dobro vedo, da vsaka vrečka skriva neko presenečenje in komaj čakajo, da lahko pogledajo vanjo in preberejo kaj skriva.

V četrtek so dobili nalogo, da vsaka skupina izdela svojo smrečico. Ker smo pri likovni vzgoji naredili že nekaj osnovnih stvari, je delo bilo toliko lažje. Z veseljem so začeli ustvarjati in nastale so res lepe smrečice, ki so v njihove učilnice pričarale praznično vzdušje.

Da so njihovi izdelki res nekaj posebnega, se vidi tudi na priloženih fotografijah.

Brigita Marčič