Dan z lutko

Čas otroštva je najlepše obdobje v človekovem življenju, ker je bogato s  prepletanjem resničnega in domišljijskega sveta. Zato je bil kulturni dan v ponedeljek, 9. 1. 2017, namenjen lutki.

Učenci so se uvajali v svet umetnosti in kulture – v svet lutkovnega gledališča.

Igrali so se gledališče. Zbirali so ideje o lutkah in lutkovnih predstavah, sodelovali v umetniškem procesu utelešenja idej – izdelali lutke in jih oživeli v igri vlog.  V sodelovanju s sošolci in učitelji so se učili ustvarjati iz sanj nov svet.

Ob koncu dneva smo lahko občudovali čudovite ploske in mimične lutke ter marionete, ki so nastale iz papirja, papirnatih vrečk, kuhalnic, nogavic in plastenk. Uživali pa smo lahko le v dveh predstavah, in sicer v predstavi Pikapolonica in pikice, učencev 1., 2. In 3. r. ter predstavi Dve kozi, učencev 8. in 9. r. Groznega Gašperja, učencev 5. in 6. r. ter Cesarjeva nova oblačila, učencev 7. r. pa si bomo ogledali v petek. Komaj čakamo!

Darinka Jelić – Bizjak
Andreja Pogorevc