Državno tekmovanje Računanje je igra

14. aprila sta se dva učenca naše šole, Jan Kos iz 7. razreda in Špela Amon iz 8. razreda, udeležila 20. državnega tekmovanja iz znanja matematike za učence prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom »Računanje je igra 2018«. Učenec Mohamed Ajrizi iz 6. razreda, ki si je prav tako zaslužil nastop na državnem tekmovanju, je žal zbolel.

Jan je zasedel 13., Špela pa 9. mesto. Kljub slabšemu uspehu, kot smo ga pričakovali, sta učenca dostojno zastopala našo šolo, saj sta se vseh 45 minut vztrajno in pogumno spopadala z matematičnimi nalogami.

Razočaranje učencev je omilil bogat spremljevalni program: ogled gledališke predstave Čarovnica Zofka, nastop glasbenika Chorchypa ter ogromna in slastna torta za vse udeležence ob 20-letnici tekmovanja.

Čestitke Janu in Špeli ter pogumno spopadanje z matematiko še v naprej.

Helena Rižnar

(Skupno 1.029 obiskov, današnjih obiskov 1)