Igre dobre volje in Pivkolin

Vsakoletne tradicionalne Igre dobre volje so letos potekale v najstarejšem slovenskem mestu, na  Ptuju, v organizaciji tamkajšnje šole dr. Ljudevita Pivka. Iger se je udeležilo 7 zavodov iz celotne Slovenije. Rezultat tokrat ni bil pomemben, a so tekmovalci bili kar dobro tekmovalno »nastrojeni«. Na začetku programa se je vsaka ekipa predstavila s svojo točko. Naša šola se je predstavila s plesno točko, ki je bila zelo dobro sprejeta. V svoji sredini smo gostili tudi nekdanjega uspešnega nogometaša Marcosa Tavaresa. Le-ta nam je povedal svojo življenjsko zgodbo in kako je postal najboljši strelec prve slovenske nogometne lige. In igre so se nato začele. Udeleženci so se pomerili v različnih zabavnih nalogah. Glavni in osrednji junak vseh iger je bil navihani Pivkolin, ki smo mu pomagali opraviti naloge. Učenci so se v teh zabavnih igrah  nasmejali in zabavali, kar je bil tudi namen. Igre so potekale v sproščenem vzdušju ob vzpodbujanju navijačev. Zmagovalci so bili vsi. V življenju namreč štejeta trud in vztrajnost ter to, da verjameš vase. Med igrami se je spletlo tudi marsikatero prijateljstvo. Ob koncu smo še zaplesali ob glasbi in dan se je prevesil v drugo polovico. Pred odhodom pa še predaja zastave naslednjemu prireditelju. Naslednje leto se spet vidimo. Takrat v Murski Soboti.

Renato De Corti