Minkina igralnica

V mesecu oktobru smo v okviru Tedna otroka izvedli dan dejavnosti Minkina igralnica, ki smo ga podnaslovili »Razigran uživaj dan!«

Pri Zvezi prijateljev mladine Slovenije so ob Tednu otroka zapisali: »Osrednja tema letošnjega Tedna otroka je “Razigran uživaj dan!”. Kot protiutež epidemiji, šolanju od doma in posledicam, ki iz tega izhajajo, želimo poudariti pomen igre in igranja. Igra in igranje prinašata veselje in sproščenost, burita našo domišljijo, nas povezujeta, navdihujeta. Tudi odrasli ne bi smeli pozabiti na igrivost, saj je to eden najmočnejših osebnih virov moči, ki nam lahko izjemno pomaga v času strahu in pritiskov.«

Tudi naš dan dejavnosti  je bil zasnovan in izveden  v duhu igre, razigranosti, veselja in sproščenosti. Med igrami so namenoma –  v kontekstu časa,  v katerem živimo, prevladovale socialne igre. Med socialne igre uvrščamo igre, ki v ospredje postavljajo socialne odnose med ljudmi. Splošni cilji teh iger oziroma socialnega učenja  je vsestranski razvoj otrokove osebnosti, spodbujanje razvoja pozitivne samopodobe ter uspešnega vključevanja v skupino, spodbujanje strpnosti, dobrih odnosov in komunikacije v  skupini. Učenci so se razvedrili tudi ob plesnih in gibalnih igrah, deževno dopoldne pa je žal onemogočilo igro in druženje v mehurčkih na prostem – na igrišču in v parku.

Starejši učenci  so del časa namenili tudi ustvarjanju talnih iger na domskem hodniku, ki jih mlajši učenci že z navdušenjem preizkušajo.

Želimo vam, da v naglici  vsakdanjega življenja ne pozabite na igro, igranje, veselje in sproščenost.

učiteljici Ksenija Sorčnik, Brigita Marčič

(Skupno 1.908 obiskov, današnjih obiskov 1)