Nagradna ekskurzija za zlate bralce

5. 4. 2018 so se bralci, ki so vztrajali v vseh devetih razredih, odpravili na zasluženo nagradno ekskurzijo. Jaz, učiteljica Andreja, pa sem bila njihova spremljevalka. Večkrat sem pomislila s čim pa sem si jaz prislužila nagrado. V zgodnjih urah smo se z avtobusi »odpravili na ogled« Pohorja, saj smo pobrali devetošolce še iz drugih treh šol. Pot do Ljubljane je v sproščenem pogovoru hitro minila in že smo izstopali z avtobusa pred Lutkovnim gledališčem Ljubljana. Na sporedu je bila predstava Tajno društvo PGC. Veliko sem , kako jim je uspelo to besedilo »spraviti« na oder.  Kmalu smo dobili odgovor, jaz in učenci. Fantaaaastiččnna predstava. Igralci, premiki, minimalna scena. Ostaneš brez besed in se vprašaš kdo se je pa tega spomnil. Igralska ekipa je na koncu dobila bučen aplavz in so se trikrat vrnili za poklon. Po dobri predstavi se nam je prileglo dobro kosilo in nato ogled mesta Ljubljane. Ogled je bil nekoliko deževen in temu primerno kratek. Iskali smo zatočišča in suhe kotičke.  Kot običajno, ko je nekaj dobro prehitro mine. Tako je bilo tudi z našo ekskurzijo.

Hvala Niki, Timoteju, Sabini, Saši in Špeli da smo skupaj na lep način zaključili devetletno druženje s knjigo. Za nadalje pa jim želim, da ne pozabijo vsestranske, prijetne in uporabne spremljevalke – knjige.

Učiteljica Andreja