Poklicna orientacija – 1. del

Poklicna orientacija se nanaša na celostno dejavnost, ki posamezniku nudi spoznavanje lastnih sposobnosti, osebnostnih značilnosti in interesov. V skladu s slednjimi mu omogoča raziskati možnosti za izobraževanje oz. zaposlovanje, ga pripraviti na odločanje o poklicu ter mu pomagati pri izbiri poklica in izobraževalne poti. Veliko informacij o poklicih, programih in organizaciji dela devetošolci izvedo na srednjih šolah, kamor organiziramo strokovne ekskurzije.

25.10.2019 so devetošolci obiskali srednje šole v Mariboru, ki izvajajo nižje poklicno izobraževanje (NPI) in kamor se učenci, ki se izobražujejo po prilagojenem programu in uspešno zaključijo 9. razred, lahko vpišejo.

Ogledali smo si:

• Lesarsko šolo v Maribor (NPI: obdelovalec lesa)
  • Srednjo gradbeno šolo in gimnazijo Maribor (NPI: pomočnik pri tehnologiji gradnje)
  • Srednjo šolo za prehrano in živilstvo Maribor (NPI: pomočnik v biotehniki in oskrbi)

Svetovalna delavka