Jesenski pohod

Poletne počitnice so se končale in jesen je potrkala na šolska vrata. Razlog več, da smo z mladimi planinci ujeli lep jesenski dan za naš tradicionalni jesenski pohod. Imeli smo srečo, narava nam je poklonila čudovit dan, ki ni skoparil z čudovitimi barvami, ki so se ponujale na ogled. Pot nas je vodila čez Kovačo vas, do cerkvice sv. Roka. Med potjo smo opazovali naravo, iskali gozdne živali ter ponovili imena dreves in plodov, ki rastejo na njih. Poimenovali smo tudi zdravilne rastline. Znana pot se je zdela strma, saj so poletne počitnice pač terjale svoj »davek« pri kondiciji. Seveda ni manjkalo smeha, šal in pripovedovanja dogodivščin iz vseh letnih časov. Na vrhu  smo imeli postanek, kjer smo se spočili, sprostili ter pomalicali. Ogledali smo si tudi  vasi, iz katerih prihajajo naši sošolci. Ob povratku so nas noge že malo bolele, zato smo bili veseli, ko smo spet zagledali naš dom.

Renato De Corti