PETROVA DOLINA MIRU

V sredo, 31.1.2024, smo se s sedmimi učenci posebnega programa odpravili na peti pohod v okviru interesne dejavnosti pohodništvo. Udeležili so se ga Alina, Lara, Ema, Žan, Nika L. Č., Nejka in Matic. Izpred doma šole smo se s šolskim kombijem odpravili do Prelog pri Slovenskih Konjicah. Oprtali smo si nahrbtnike, pripravili pohodne palice in se odpravili proti Petrovi dolini miru. Petrova dolina miru je zanimiva pot v sklopu turistične učne poti Maksa Pirnika. Poimenovana je po ustvarjalcu Petru Tonkoviču, kateri ustvarja zanimive kipce in skulpture ob gozdni poti. Sicer pa je bila učna pot odprta v spomin na slovenskega skladatelja, pedagoga in zborovodja, Maksa Pirnika, ki je bil rojen na Prelogah.

Učiteljici Anja Primožič in Silva Potočnik